Skuteczne ćwiczenia wyszczuplające uda - zbednekalorie
15520
post-template-default,single,single-post,postid-15520,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Skuteczne ćwiczenia wyszczuplające uda

Skuteczne ćwiczenia wyszczuplające uda

Zbyt duże uda to źródło kompleksów wielu kobiet. Okazuje się, że nawet panie o prawidłowej masie ciała miewają z tym problem. W takim przypadku powodem problemu jest przeważnie brak ćwiczeń, które wymodelowałyby mięśnie, a tym samym uczyniły linię ud zgrabniejszą. Chcesz wiedzieć jak wyglądają ćwiczenia na wyszczuplenie ud? Dziś możesz poznać najskuteczniejsze.

 

Ćwiczenia wyszczuplające uda – plan treningu

  1. Przysiady – stajemy w szerokim rozkroku, a stopy ustawiamy delikatnie pod kątem na zewnątrz. Ręce wyciągamy przed sobą lub unosimy do góry. Ćwiczenie wykonujemy w równym tempie, starając się nie wypychać pośladków do tyłu i zachowując proste plecy.
  2. Wypady w bok – w energicznym tempie wykonujemy wypady w bok. Najpierw robimy serię na jedną nogę, a następnie na drugą. Dbamy, żeby kolano nie wychodziło poza linię stopy.
  3. Przysiad-wykop – wykonujemy szeroki przysiad, a wracając do pozycji wykonujemy wykop nogą w bok. I tak na obie strony ciała.
  4. Łyżwiarz – ćwiczenie polega na przeskakiwaniu z nogi na nogę, przy jednoczesnym krzyżowaniu ich z tyłu, czyli dokładnie tak, jak w trakcie jazdy na łyżwach lub rolkach. Najlepsze efekty osiągamy, wykonując je energicznie i starając się sięgać nogą jak najdalej w bok przy jak najniższym utrzymaniu ciała.
  5. Unoszenie nogi – kładziemy się na boku i unosimy wyprostowaną nogę w górę. W tym czasie druga noga jest zgięta w kolanie, co pomaga utrzymać nam równowagę. To samo powtarzamy na drugą stronę.
  6. Kółka – pozostajemy w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, ale tym razem ćwiczymy nogą, która znajduje u góry – prostujemy ją i zataczamy do tyłu nieduże koła. Ćwiczenie powtarzamy dla drugiej nogi, a następnie powtarzamy całość, ale tym razem zataczamy koła do przodu. Jeśli pojawią się skurcze, robimy przerwę i wykonujemy kilka rozciągających ćwiczeń.
  7. Pompka – opieramy się na łokciu i krawędzi stopy. Unosimy energicznie wyprostowaną nogę w boku. Powtarzamy dla drugiej strony.
  8. Noga w bok – opieramy się na dłoniach i kolanach. Unosimy nogę do boku tak, żeby nie dotykała podłogi. Po 30 sekundach zmieniamy nogę.
  9. Wykop w bok – ćwiczenie jest bardzo podobne do powyższego, ale nie unosimy nogi, tylko wykopujemy nią w bok i staramy się ją wyprostować.

 

Na zakończenie warto wykonać kilka ćwiczeń na rozciąganie. Powodzenia!