Sprawdź jak wytrzymać na diecie - zbednekalorie
15486
post-template-default,single,single-post,postid-15486,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Sprawdź jak wytrzymać na diecie

Sprawdź jak wytrzymać na diecie

Samo przejście na dietę, choć oczywiście jest pierwszym krokiem do przemiany swojego życia, nie zagwarantuje nam jednak szczupłej sylwetki. Kluczowe jest wytrwanie w podjętym postanowieniu, co jednak nie zawsze jest łatwe… Dowiedz się, jak wytrzymać na diecie!

Jedz potrawy, które lubisz

Jeżeli nie lubisz jarmużu – mimo że jest on bardzo zdrowy – nie zmuszaj się do jego jedzenia. W ten sposób tylko zniechęcisz się do diety! Z drugiej strony, jeśli Twoim ulubionym daniem jest pizza, możesz znaleźć przykład na dietetyczną wersję tego przysmaku i co jakiś czas sobie go zafundować. Ciesz się odkrywaniem nowych smaków i… uwierz, że dietetyczne jedzenie może być naprawdę pyszne!

Nagradzaj się za osiągnięcia

Każdy zgubiony kilogram czy centymetr mniej to powód do świętowania – ważne jednak, by nie nagradzać się jedzeniem (a zwłaszcza tym niezdrowym). Możesz natomiast udać się do fryzjera lub kosmetyczki, by jeszcze lepiej o siebie zadbać.

Dbaj o estetykę posiłków

To, że się odchudzamy, nie musi oznaczać, że jedzenie ma być nieapetyczne! Dbajmy o to, by dania  były podane na ładnym talerzu oraz ozdobione – na przykład za pomocą warzyw i świeżych ziół. Warto także jeść posiłki w ładnym miejscu, by celebrować te chwile – dobrym pomysłem jest jedzenie na balkonie lub ustawienie na stole świeżych kwiatów. Dzięki temu dieta będzie nam się kojarzyła bardziej pozytywnie.

Nie skupiaj się wyłącznie na diecie

Jak wytrwać na diecie? Nie myśląc tylko o tym, że właśnie na niej jesteśmy! Życie nie składa się tylko z odchudzania – ważne są także relacje z bliskimi osobami, praca oraz hobby. Myślenie tylko o tym, ile zjedliśmy kalorii i co będzie najlepszym ćwiczeniem spalającym tłuszcz, nie ułatwia odchudzania, bo… jest zwyczajnie męczące!

Wyznacz sobie konkretny cel

Ważne, by nie był on mało realistyczny – chęć zgubienia 20 kilogramów w miesiąc jest raczej nierozsądna! Kluczem do sukcesu jest systematyczne odchudzanie – zdaniem specjalistów, powinniśmy chudnąć około kilograma tygodniowo. Dzięki wyznaczeniu celu, będziemy widzieć, jak dzień po dniu zbliżamy się do idealnej figury!