Czego unikać podczas diety odchudzającej? Sprawdź produkty, które musisz odstawić - zbednekalorie
15483
post-template-default,single,single-post,postid-15483,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Czego unikać podczas diety odchudzającej? Sprawdź produkty, które musisz odstawić

Czego unikać podczas diety odchudzającej? Sprawdź produkty, które musisz odstawić

Kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, musimy zwracać uwagę na produkty, które znajdują się w naszej diecie – często nawet drobny błąd może zablokować utratę wagi. Dowiedz się, czego unikać podczas diety!

Fast foody

To jedna z najgorszych rzeczy, po jakie może sięgnąć osoba, która chce schudnąć! Hot-dogi, hamburgery czy frytki zawierają nie tylko mnóstwo tłuszczu, ale także soli, która przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i… zwiększenia masy ciała! Jeżeli masz ogromną ochotę na tego typu jedzenie, przygotuj w domu zdrowego burgera z “kotletem” z pieczonych warzyw oraz pełnoziarnistej bułki.

Potrawy smażone na głębokim tłuszczu

Powszechne przekonanie, że na diecie odchudzającej trzeba odstawić tłuszcz, jest błędne – ten składnik jest tak samo potrzebny, jak węglowodany oraz białka. Nie powinniśmy jednak spożywać go w nadmiarze – smażone na głębokim tłuszczu kotlety lub owoce morza powinny zniknąć z naszego menu!

Białe pieczywo

Bułki kajzerki, jasny chleb oraz pieczywo tostowe są bardzo szkodliwe dla naszej figury – są one pieczone z oczyszczonej mąki, w której nie ma błonnika i innych cennych składników. Sprawia to, że pieczywo takie “rozleniwia” nasz układ trawienny. Należy zatem wybierać pieczywo razowe – jest ono nie tylko zdrowsze, ale i… bardzo smaczne!

Przetworzone owoce

Często, kiedy zastanawiamy się, czego unikać na diecie odchudzającej, “z automatu” przyjmujemy, że na pewno nie musimy rezygnować z owoców – od dziecka słyszymy przecież, że są one bardzo zdrowe. To prawda, że zawierają one wiele witamin (choć cukru też w nich nie brakuje), ale… właściwości zdrowotne mają owoce świeże! Dżemy, ananasy w zalewie lub nawet owoce suszone z dodatkiem cukru zawierają bardzo dużo kalorii oraz konserwantów, które nie pomagają chudnąć!

Jeżeli nadal masz wątpliwości, czego unikać przy odchudzaniu, odwiedź dietetyka. Wyjaśni Ci on zasady zdrowego odżywiania i pomoże wyeliminować popełniane błędy!